Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

Akcja Katolicka

logo ak

Akcja Katolicka, to organizacja katolików świeckich, zmierzających ku odnowieniu życia katolickiego w rodzinie i społeczeństwie oraz do większego nasycenia życia publicznego wartościami chrześcijańskimi. Struktury organizacyjne ukształtowały się one podczas pontyfikatu Piusa XI. W Polsce początki i rozkwit działalności Akcji Katolickiej datuje się na dwudziestolecie międzywojenne. Okupacja hitlerowska brutalnie przerwała działalność Akcji.

W wolnej Polsce dopiero na prośbę Ojca Świętego Jana Pawła II, wyrażoną w 1993 roku podczas wizyty biskupów polskich ad limina. Reaktywowano działalność Akcji Katolickiej, której członkowie pogłębiają swoją formację chrześcijańską oraz współpracują z hierarchią kościelną i innymi organizacjami w prowadzeniu misji apostolskiej Kościoła.

Akcja Katolicka w naszej parafii rozpoczęła działalność w 1996 roku. Pierwszym Prezesem Oddziału był Marian Klin. Z inicjatywy Oddziału powstało szereg dzieł. Najważniejszym jest Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza dla dzieci z naszej dzielnicy. Również z inicjatywy Akcji powstał kiosk parafialny i oddział SKOK oraz biuletyn Głos św. Antoniego, który obecnie jest pismem parafialnym. Członkowie Oddziału aktywni są m.in. w Kółkach Różańcowych, Radzie Parafialnej i Duszpasterskiej.

Do Oddziału AK należy 10 osób (członkowie i kandydaci). Prezesem jest Tomasz Kamiński. Opiekę duchową z ramienia ks. Proboszcza sprawuje ks. Mariusz Salach. Spotkania obywają się zwykle w drugi czwartek miesiąca o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym. Wyjątkowo, najbliższe spotkanie będzie 20.IX.2018 r. godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.