Parafia pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie
Adoracja Najświętszego Sakramentu
Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Naszej Parafii. Przyjdź! Jezus czeka na Ciebie!

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 24 maja 2020 r.

1. Komunikat abpa Stanisława Budzika (https://archidiecezjalubelska.pl/blog/komunikat-metropolity-lubelskiego-o-nominacji-nowego-biskupa-pomocniczego/ ).

2. Dzisiaj w naszych modlitwach pamiętajmy z racji imienin o s. Esterze, naszej katechetce i przełożonej wspólnoty sióstr betanek w naszej parafii.

3. W ostatni piątek miesiąca (29.05) zapraszamy po wieczornej Mszy św. na Różaniec do Siedmiu Boleści Najświętszej Dziewicy Maryi.

4. W najbliższą sobotę (30.05) o godz. 20.00 rozpoczniemy liturgię Wigilii Zesłania Ducha Świętego. W czasie uroczystej Mszy św. modlić się będziemy o rozpalenie w nas na nowo darów Ducha Świętego. To wieczorne czuwanie to ważny moment modlitwy o ożywienie wiary dla wszystkich szukających doświadczenia Boga jak też zaangażowanych w życie parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przypominamy też o przygotowywaniu się do tej uroczystości przez nowennę w czasie nabożeństw majowych. Z racji kończącego się okresu wielkanocnego dajemy też dodatkową możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania – spowiadać będziemy na tygodniu w przedsionku kaplicy od godz. 17.30. Przypominamy, że czas komunii św. wielkanocnej kończy się 7 czerwca.

5. W najbliższą sobotę minie też 16 rocznica święceń biskupich bpa Artura Mizińskiego, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

6. Najbliższa niedziela (31.05) to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

7. Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” są w kiosku parafialnym. Przed wejściem do kościoła znajdziemy po przerwie kwartalny numer „Głosu św. Antoniego” m.in. z podsumowaniem mijającego okresu i ze szczegółowym programem rekolekcji antoniańskich. Zachęcamy do zainteresowania.

8. Dziękujemy za ofiary, które wpłynęły w ostatnim czasie na rzecz naszej wspólnoty: KR św. Urszuli Ledóchowskiej – 400zł, bezimiennie – 2x200zł oraz 1312zł. Bóg zapłać także jednej z par złotych jubilatów małżeństwa za ufundowanie kilku nowych ksiąg liturgicznych oraz podstawki pod mszał.

9. W minionym tygodniu odeszła do Pana:
+ Barbara WÓJCIK, lat 80 zamieszkała przy ul. Tumidajskiego 16.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA - 17 maja 2020 r.

1. W poniedziałek (18.05) obchodzić będziemy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, będziemy o tym pamiętać w liturgii. W ostatnim tygodniu przychodząc do kościoła mogliśmy przypomnieć sobie niektóre z jego wskazówek – można je odczytać z tablicy przy ołtarzu świętego. Jutro (18.05) w TVP1 o godz. 18.00 można będzie obejrzeć widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka.

2. 18 maja ks. Franciszek Bednar będzie obchodził 29 rocznicę święceń prezbiteratu. Otoczmy go modlitwą.

3. W piątek (22.05) rozpoczniemy nowennę przygotowującą do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, włączymy ją w nabożeństwo majowe o godz. 17.30.

4. W niedzielę za tydzień (24.05) przeżywać będziemy w liturgii uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5. Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką: „Niedziela” i „Gość Niedzielny” oraz inne czasopisma, książki i dewocjonalia znajdziemy w kiosku parafialnym.

6. Bóg zapłać za ofiary na wsparcie funkcjonowania naszej parafii: bezimiennie – 5x100zł, KR św. Zofii - 300zł, na konto – 340zł.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA - 10 maja 2020 r.

1. Wczoraj święcenia diakonatu przyjął nasz parafianin Damazy Soja. Dzisiaj cieszymy się jego obecnością i posługą słowa w naszej parafii. Życzymy odpowiedzialnego wypełniania powierzonej posługi i dojrzałego dorastania do kapłaństwa.

2. W poniedziałek (11.05) minie 5 lat od śmierci ks. prał. Stanisława Roga – naszego pierwszego proboszcza. Będziemy pamiętać o nim w modlitwie na Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00 – dziękujemy za zamówione intencje. Z racji ograniczeń sanitarnych w czasie pandemii nie możemy wspólnie spotkać się przy jego grobie na modlitwie koronki do Bożego Miłosierdzia, tym bardziej zachęcamy zatem do indywidualnego odwiedzenia grobu i osobistej modlitwy.

3. W środę (13.05) po Mszy św. o godz. 18.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie, odbędzie się ono w kościele.

4. We czwartek (14.05) obchodzić będziemy święto św. Macieja Ap, a w sobotę (16.05) św. Andrzeja Boboli – patrona Polski, Msze św. jak w dni powszednie. W sobotę z racji 16. dnia miesiąca dodatkowa adoracja Najśw. Sakramentu w godz. 19.00-21.00, zachęcamy do modlitwy w intencji Kościoła, Ojca św. i rodzin naszej parafii.

5. Bóg zapłać za ofiary na rzecz naszej wspólnoty parafialnej: bezimiennie - 4x100zł, 4x200zł i KR MB Fatimskiej – 250zł; na konto – 150zł.

6. Jest prasa katolicka: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. W kiosku parafialnym znajdziemy też m.in. nowy nr „Egzorcysty”.

7. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
+ Genowefa BONDOS, lat 90 zam. przy ul. Niepodległości 1G,
+ Aleksandra KRYŃSKA, lat 86 zam. przy ul. Tumidajskiego 10,
+ Irena SOBIESIAK, lat 78 zam. przed laty przy ul. Modrzewiowej,
+ Krzysztof GAJEWSKI, lat 73 zam. przy ul. Tumidajskiego 20.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - 3 maja 2020 r.

1. Rozpoczynamy dniem dzisiejszym Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Zachęcamy do codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 8.00-17.30, w tych dniach szczególnie prosząc o nowe, gorliwe i święte powołania oraz o odwagę przyjmowania ich przez zaproszonych przez Boga. Polecajmy w modlitwie przygotowujących się do święceń diakonatu, a wśród nich naszego parafianina alumna V roku MSD w Lublinie Damazego Soję. Święcenia będę miały miejsce w najbliższą sobotę (9.05) o godz. 10.30 w kościele pw. św. Jadwigi Królowej w Lublinie. Ze względu na ograniczenia sanitarne będą w nich mogli uczestniczyć jedynie najbliżsi członkowie rodzin przyszłych diakonów.

2. Wśród solenizantów dnia dzisiejszego otaczamy modlitwą ks. prał. Mariana Matusika.

3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych z udziałem zelatorek i zelatorów Kół Różańcowych.

4. W środę (6.05) obchodzić będziemy święto św. Filipa i Jakuba App., a w piątek (8.05) uroczystość św. Stanisława bp i m – głównego patrona Polski i naszej archidiecezji – tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. jak w dni powszednie. 8 maja – w dniu imienin -pamiętajmy w modlitwach o ks. abpie Stanisławie Budziku i mieszkającym u nas ks. prof. Stanisławie Felu.

5. We czwartek (7.05), z racji I w miesiącu, modlitwę różańcową o godz. 17.00 w intencji alumnów i o nowe powołania poprowadzą członkowie Towarzystwa Przyjaciół MSD w Lublinie. Zachęcamy do udziału.

6. W związku z odwołaniem terminu uroczystości beatyfikacji sł. Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego osoby, które wpłaciły zaliczkę na wyjazd mogą ją odebrać w kancelarii. Osoby zaś, które nie złożyły jeszcze deklaracji rezygnacji z pielgrzymki do Ziemi Świętej (odwołanej z racji pandemii), proszone są, aby to uczyniły w kancelarii do najbliższego poniedziałku.

7. Bóg zapłać za ofiary na wsparcie naszej parafii: bezimiennie – 3x100 zł, 2x200 zł, 250 zł, 2x500 zł; do skarbony – 1247 zł; na konto – 830 zł.

8. Zachęcamy do sięgnięcia po prasę katolicką: w otwartym kiosku parafialnym są m.in. najnowsze numery „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz pisma „Różaniec” i „Oremus”.

9. W minionym tygodniu odeszli do Pana:
+ Maria LENKIEWICZ, lat 89 zam. przy ul. Niepodległości 30,
+ Bronisława SZOSTAK, lat 87 zam. przy ul. Niepodległości 24,
+ Jacek WINIARCZYK, lat 63 zam. przy ul. Niepodległości 9A.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA - 26 kwietnia 2020 r.

1. Dzisiejszą niedzielą Kościół w Polsce rozpoczyna XII Tydzień Biblijny. Towarzyszą mu słowa: Misterium Słowa, które stało się Chlebem życia. Inauguracji Tygodnia Biblijnego towarzyszy IV Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które nawiązuje do przeżywanej niedawno 1050-tej rocznicy Chrztu Polski i proklamacji Ewangelii, która stała się kamieniem węgielnym polskiego narodu i państwa oraz polskiej kultury. Do wspólnotowej lektury została wybrana Ewangelia według św. Mateusza. Zachęcamy w tym tygodniu do odnowienia kontaktu ze słowem Bożym.

2. W środę (29.04) liturgiczne święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy, Msze św. jak w dni powszednie.

3. Od piątku (1.05) rozpoczynamy miesiąc maj - miesiąc maryjny. Zachęcamy, aby podtrzymać modlitwę Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6.30 oraz udział na miarę możliwości w nabożeństwach majowych o godz. 17.30 (też gromadząc się w tym czasie przed kościołem wokół figury Matki Bożej).

4. Najbliższy piątek i sobota to pierwsze w miesiącu maju. Przypominamy, że sakrament pojednania sprawujemy w dolnym kościele w czasie Mszy św. Chorych odwiedzimy jedynie na wezwanie. W piątek dyżurować będziemy popołudniem od godz. 16.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. W sobotę po Mszy św. o godz. 18.00 czuwanie pierwszosobotnie i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 21.00.

5. Arcybiskup Metropolita Lubelski Stanisław Budzik udzielił dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych, w piątek 1 maja 2020 r., wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej, a także innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie Archidiecezji. Zachęcił jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłosierdzia i pobożności.

6. W sobotę (2.05) przeżywać będziemy obchód liturgiczny uroczystości NMP Królowej Polski (z racji wypadającego w tym roku dnia 3 maja w niedzielę wielkanocną). Msze św. o godz. 7.00, 7.30, 9.00 – modlić się będziemy za naszą Ojczyznę, po niej odśpiewamy dodatkowo litanię do NMP oraz o godz. 18.00.

7. W niedzielę za tydzień (3.05) po Mszy św. o godz. 12.00 zmiana tajemnic różańcowych. Jeśli to możliwe niech weźmie w niej udział zelatorka czy zelator lub jeden przedstawiciel KR. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji ks. prałata Mariana Matusika w dniu jego imienin.

8. Podajemy do wiadomości, że w związku ze stanem epidemii przenosimy termin I komunii św. na 27 września br. Zastrzegamy sobie jednak prawo zmiany terminu, gdyby uniemożliwiała na to panująca sytuacja. Prosimy w związku z tym o skromne planowanie okolicznościowych spotkań rodzinnych.

9. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie parafii: bezimiennie – 3x50zł, 100zł, 2x200zł, 2x300zł, 500zł, 600zł, na konto – 975zł, KR św. Wojciecha – 200 zł.

10. W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty parafialnej:
+Zdzisław KAMALA, lat 84 zam. przy ul. Daszyńskiego 13.

Niedziela
   7.00, 9,00, 10.30,
   12.00, 18.00

Dzień powszedni
   7.00, 7.30, 18.00

Adoracja
Najświętszego Sakramentu

   pn-pt, 8.00-18.00

Nowenna
do NMP Nieustającej Pomocy

   środa, 17.45

Nabożeństwa okresowe
   17.15

                             więcej...

zobacz

Sakramenty

I Komunia Święta

Bierzmowanie

Poprzednia wersja strony

iii

strony 

     

 

 

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika w zależności od konfiguracji przeglądarki.